Materiały do piaskowania 

Głównym elementem każdej zaprawy murarskiej oraz dodatkowo kleju jest piasek. Na waszym placu budowy będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to główny składnik każdego cementu. Oczywiście istnieje również możliwość zakupienia najwyższej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w profesjonalnych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest co niemiara. Piaski te pozwalają na uzyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do budowy solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeżeli chcecie, by zbudowane fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie warto postawić na najwyższej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich , a oprócz tego kleju (sprawdź też: Szkiełkowanie). 
Piaskowanie jest najważniejszym procesem na każdym placu tworzenia, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do tworzenia. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to całkowicie nieodpowiedni produkt do tworzenia wytrzymałych zapraw murarskich , a oprócz tego kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto zatem oszczędzać środków inwestycyjnych na piasek, gdyż może to zakończyć się później poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Polecam: Piasek kwarcowy.

Categories: Uncategorized
Tags: