Atrakcje na weekend i nie tylko

Wielu z nas marzy o ekskluzywnych wakacjach w Grecji, Hiszpanii, czy dosłownie na Karaibach. Wszystkie te kraje oraz regiony są oczywiście warte sugestie, ale w Polsce istnieje sporo atrakcji, które są warte zobaczenia. Interesujące miejsca na mapie Polski znajdziecie w każdym województwie.

Tak faktycznie każdy z was znajdzie coś idealnego dla siebie, gdyż w waszym kraju jest wiele wspaniałych widoków wytworzonych przez matkę naturę , a oprócz tego zabytków.

Najpiękniejsze, historyczne atrakcje turystyczne w Polsce znajdziecie przede wszystkim w dużych miastach , a ponadto na południu naszego kraju (dodatkowe informacje: nowa słupia). Na północy najpopularniejszym zabytkiem jest twierdza krzyżacka w Malborku. Na południu warstwo zwrócić uwagę na wyjątkowy zamek Książ, pałac w Łańcucie, Kozłówce , a oprócz tego w Mosznie, który uważany jest za budowlę żywcem wyjątek z baśni Disneya. Ciekawe pałace w dużych, polskich miastach znajdziecie oczywiście w Warszawie i Krakowie. Są to dwa zamki królewskie, które zdecydowanie są godne uwagi i zobaczenia. Będąc w Warszawie warto także zaglądnąć do Łazienek , a dodatkowo odwiedzić Wilanów, by zobaczyć śliczne dzieło naszego króla, Jana Trzeciego Sobieskiego. Bardzo ciekawym pałacem może poszczycić się również Białystok. Aktualnie pałac Branickich został przekształcony na Uniwersytet Medyczny, jednak z zewnątrz prezentuje się nadal pięknie i posiada przepiękne ogrody.

W Polsce znajduje się również sporo atrakcji związanych z naturą. W końcu w naszym kraju znajdziemy się sporo wspaniałych pasm górskich, jezior, a dosłownie morze (zobacz również: hotele dla dzieci). Miłośnicy parków narodowych , a oprócz tego rezerwatów przyrody z całą pewnością nie będą zawiedzeni. Jednym z najbardziej charakterystycznych i znanych w Europie jest Białowieża ze względu na hodowlę Żubrów. Na południe naszego kraju powinni się wybrać miłośnicy grot oraz jaskiń. Znajdziecie ich rzeczywiście bez liku i na pewno dostarczą wam wielu emocji.

Warto zobaczyć: mazury atrakcje.

Categories: Uncategorized
Tags: